תסמונת קדם ווסתית ודרכי הטיפול ברפואה סינית

נועה הגיעה אל הקליניקה במצב מיואש. היא סיפרה לי שניסתה כבר כל כך הרבה שיטות ותרופות אך כלום לא עוזר.
כל חודש לקראת הופעת הווסת היא חווה שלל תסמינים כמו כאבי ראש נוראיים, עצבנות וכאבי בטן.

"אני נואשת, את ברירת המחדל שלי" היא אומרת לי. "אני בת 27 ומאז ומתמיד שבועיים לפני שמגיע הווסת מתחיל הסבל.
קודם כל מתחילות המיגרנות שגורמות לי להסתגר בחדר חשוך ולרצות פשוט להיעלם. כלום לא עוזר להן, אם אני לוקחת כדור הוא עוזר לשעה שעתיים ואחריהן הכאב חוזר. ככה יוצא שאני לוקחת 4 כדורים ביום טוב. לא פחות גרוע מזה היא העובדה שכל דבר קטן מתחיל לעצבן אותי.
אני יודעת למה זה קורה לי אבל פשוט לא שולטת בזה. אני נכנסת בכל מי שחשוב לי ואחר כך מתחרטת על דברים שאמרתי, זה כל כך מתסכל אותי אני פשוט לא מכירה את עצמי. אני בת 27, אני אוהבת אנשים, לצאת ולבלות, אבל לפחות מחצית מהחודש החיים שלי מתהפכים, אני מפסידה מסיבות, בילויים ויש ימים שבהם אני לא מגיעה בכלל ללימודים. אני חייבת לטפל בזה, כי כבר נמאס לי לחיות ככה".

מבירור נוסף עם נועה התברר שברקע יש גם אקנה וכאבי בטן חזקים שעוברים ביום השני לווסת. עוד היא סיפרה שבהמלצת רופא הנשים שלה היא נוטלת גלולות למניעת הריון, כבר שנים. נועה ממש לא לבד, נשים רבות סובלות מתסמינים בזמן ולפני הווסת אצל חלק מהנשים מדובר בתסמינים קלים שאינם משפיעים באופן משמעותי על איכות חייהן ואצל אחרות מדובר בתופעה המשפיעה משמעותית על התפקוד היום יומי וגורמת להן אפילו להיעדר מהלימודים או מהעבודה ולהישאר בבית. התופעה קיבלה את השם תסמונת קדם ווסתית או כפי שמכונה באנגלית: PMS – Premenstrual Syndrum.

שיתוף
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
פתיחת וואטסאפ
1
אפשר לעזור?
שלום לך, מוזמנת לפנות אלי בכל שאלה ואשמח לענות.